Maršrutai

Baidarių nuoma Dzūkijoje – Jūsų turiningam ir nuotykių kupinam laisvalaikiui!

Baidarės Ūla, baidarės Merkiu, baidarės Grūda ir kitomis Varėne bei Šalčia upėmis

tel. 8-682-68062

Nesame tie, kurie primygtinai siūlo keliauti nustatytais maršrutais. Plaukimo baidarėmis maršrutą parinksime pagal Jūsų norus, pageidavimus ir galimybes. Jūs pasirūpinkite gera nuotaika, o mes pasirūpinsime, kad Jūsų plaukimas baidarėmis ir laisvalaikis Dzūkijoje būtų kuo turiningesnis!

  • Pateikiama plaukimo baidarėmis laiko trukmė yra preliminari. Plaukimo laikas priklauso nuo irkluotojų įgudžių, sustojimų kiekio ir trukmės, vandens lygio upėje bei kitų veiksnių.  

Baidarės ŪLA

Ūlos krioklys rudnioje

Baidarės Ūla maršrutai (be leidimų):

Dubičiai-Kriokšlys

~ 4 val

~ 11 km

Kriokšlys- Rudnia

~ 4 val

~ 10 km

Rudnia- Kašėtos (išbandėm)

Kašėtos – Zervynos (išbandėm)

~ 3 val

~ 3 val

~ 10 km

10 km

  • baidarių nuoma galima įvairi – vienai ar dviems dienoms.

Baidarės Ūla maršrutai (tik su leidimais):

   
   

Zervynos- Trakiškiai (išbandėm)

~ 5 val

~ 15 km

Trakiškiai- Mardasavas (toliau Merkiu)- Puvočių stovyklavietė

~ 3 val

~ 13 km

Mančiagirė- Trakiškiai (išbandėm)

~ 3 val

~ 9 km

  • maršrutus galima sudaryti įvairiai, vienai ar keletai dienų. Rekomenduojame pasirinkti vieną iš gražiausių trasų plaukimui baidarėmis Dzūkijoje, Ūlos upe keletai dienų, derinant maršrutus, taip, kad leidimą pirkt reikėtų tik vienai dienai.

Vaizdingoji upė – Ūla – Dzūkijos perlas, Nacionalinio parko pasididžiavimas. Plaukimas baidarėmis Ūlos upe nustebins kiekvieną irkluotoją – čia gausu vaizdingų skardžių, nuvirtusių medžių bei upės vingių. Aktyvus ir turiningas laisvalaikis plaukant baidarėmis šia upe garantuotas!

Ūlos pradžia Gudijoje. Aukštupyje ji vadinama Pravaža, toliau Pelesa. Plaukimą galima pradėti Dubičių kaime, apie 56 km. nuo Ūlos žiočių. Pradžioje upės vaga reguliuota, plaukimas plačiomis pievomis kiek monotoniškas, tačiau jau už 5 km. kraštovaizdis keičiasi, prasideda Ūlos kraštovaizdžio draustinis. Upėje daug nuvirtusių medžių, krantuose – vaizdingi skardžiai. Tarp Krokšlio ir Rudnios upių, Ūla prateka Ūlos ežerą, įplaukus į ežerą nėra taip paprasta rasti „išėjimą” iš ežero. Rudnioje upę stabdo senojo malūno ir buvusios rūdos liejyklos užtvanka. Už Zervynų upė veržiasi per supustytą kopų ruožą. Plaukiant link Žiūrų, kairiajame krante atsiveria. Kiek žemiau Paūlių kaimo Ūla įteka į Merkio upę. Praplaukus Kašėtų kaimo medinį tiltą, už 3 km., dešinėje upės pusėje – Pauosupės stovyklavietė, kiek žemiau Ūla įteka į Dzūkijos Nacionalinio parko teritoriją. Nuo čia plaukimas baidare galimas tik su leidimais, o stovyklauti – tik specialiai įrengtose vietose.

Baidarės MERKIU

Baidarių maršrutai Merkio aukštupyje:

     

Dargužiai- Valkininkai

~ 4 val

~ 9 km

Dargužiai- Senoji Varėna (išbandėm)

~ 2-3 dienos

~ 53 km

  • Baidarių nuoma galima nuo keletos valandų iki dviejų, trijų ar dar daugiau dienų. 

Baidarių maršrutai „ramiajame” Merkyje:

  • Mėgstantiems ramų plaukimą baidarėmis siūlome rinktis Merkį nuo Senosios Varėnos iki Merkinės (2 dienos), arba rinktis atskiras atkarpas šiame maršrute.

Pamerkiai – Senoji Varėna

Senoji Varėna- Perloja (išbandėm)

~ 5 val

~ 3 val

~ 23 km

~ 13 km

Perloja- Puvočiai

~ 3 val

~ 14 km

  • ir t.t. iki Merkinės, (o toliau 🙂 nors ir iki Kauno HE 🙂 )

Merkys. Apie šią upę dažnų turistų galvose yra susiformavusi nuomonė – „…rami, plati, kartais net nuobodoka, nors ir vaizdinga…“  Tačiau siūlome pakeisti nuomonę ir išbandyti plaukimo baidarėmis maršrutus Merkio aukštupyje. Aukštupys skirtas norintiems smagiai ir sportiškai pašėlti bei pakovoti su plūduriuojančiais medžiais. Šiose trasose Merkys išties Jums pateiks staigmenų. Na ką gi – jei pasirinksite šiuos maršrutus Merkiu – pasirenkite kardinaliai pakeisti susidariusią nuomonę. O dviejų dienų maršrutas žavi tuo, kad Dargužiuose nušokus nuo tilto jau nuo pirmųjų metrų pasimato, kas Jūsų laukia! Vaga vingiuota, siaura ir su begale privirtusių medžių. Gausybės krūmų turistus pasitinka tiesiog upės viduryje, kur stovi jų sąjunginės užkardos su palinkusiais ir pargriuvusiais medžiais. Prižadam, jog švelniai pasibučiuosite ne su vienu iš jų – teks padirbėti ir rankomis, ir kojomis, ir galva. Tiesa, Jus greičiausiai perspės ant kranto pasirodantis vienas kitas vietinis žmogelis, jog tai dar tik uogytės, palyginus su tai, kas Jūsų laukia priešaky. Adrenalinas garantuotas! Ir brisite, ir kelsitės baidares per medžius – teks iš peties komandiškai pasidarbuoti.

Kai jau būsite gerokai nusikamavę – Merkys Jus supras, išplatės, nurims ir leis patogiai iriantis grožėtis įstabia gamta. Tiems, kas pasiruošę turistauti dvi dienas – bus proga susirasti stovyklavietę. Jų čia apstu – galima stoti tiesiog patinkančioje vietoje arba paruoštose stovyklavietėse, su pavėsinėmis ir kitais gamtos (ta gamta aišku patobulinta žmogaus) siūlomais patogumais. 

Prižadame, kad baidarės Dzūkijoje Merkio upe jus nustebins – čia atrasite nematytą Merkio upės kraštovaizdį, praleisite aktyvų ir nuotykių kupiną laisvalaikį. 

Baidarės GRŪDA

gruda

Baidarių maršrutai Grūda

Darželiai- Marcinkonys

~ 3-4 val

Marcinkonys-Kašėtos

~3 val arba ~5 val

(pasirinktinai, kurioje vietoje išlipimas)

Kašėtos-Puvočiai (priklauso nuo vandens lygio Grūdoje), toliau žygį galima tęsti Merkiu

~2-3 val.

Grūda. Tai lygumų upė, ramiai kilpuojanti ir neskubiai nešanti savo vandenis per Dainavos lygumą, Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Puvočiuose įteka į Merkio upę. Dėl smėlėto grunto ir augančių miškų, ši upė pasižymi vandens skaidrumu ir vėsumu. Kadangi ji daugiausia maitinama požeminių šaltinių, todėl ne kiekvieną žiemą užšąla. O ir dažną sausą vasarą ji išlieka gana vandeninga ir praplaukiama. Plaukdami baidarėmis Grūda grožėsitės jos kilpomis, kurios susisukusios lyg siūlai, grumsitės su į upę įvirtusiais medžiais ir net karščiausiomis dienomis jus gaivins ypatingai vėsus upės vanduo.

Plaukdami Grūda aptiksite daugybę užtvarų – medžių, vietinės reikšmės tiltelių, pasislėpusių įvairaus dydžio akmenų.  Upė puikiai tinka pavasariniams ar rudeniniams vienos dienos plaukimams. Taip pat tai gali būti dviejų ar trijų dienų žygio, pratęsiant plaukimą Merkiu, sudėtinė dalis. Plaukimas baidarėmis šia upe rekomenduojamas įvairaus amžiaus ir pasirengimo irkluotojams. 

Baidarių nuoma VARĖNĖ

varenes-tiltas

MARŠRUTAS Babriškės – Senoji Varėna 5 val. 17km

Varėnė. Upė vis dar „neatrasta“ turistų, todėl net ir baidarininkų piko metu nepapulsite į „kamštį”. Pakeliui gėrimasi keturiais skirtingais jos tipais. Pradėjus nuo Babriškių, ji siaura ir labai vingiuota, tačiau gana gili, vėliau vingiuodama teka pelkėtu slėniu. Tačiau laikas nuo laiko pievas pakeičia smėlėti skardžiai, kraštovaizdis primena „džiungles”. Priplaukus Varėnio ežerą, upė sekli, joje gausu išvartų ir kitokių kliūčių, – ir tuo ji panaši į Ūlą. Prieš Senąją Varėną ji užtvenkta ir todėl išsiplečia į platoką tvenkinį. Plaukdami baidarėmis Varėne atrasite Carinės Rusijos XIX a. statyto geležinkelio tilto likučius bei mažesnių, į praeitį nugrimzdusių, tiltelių akmeninius sutvirtinimus.

Baidarių nuoma ŠALČIA

Maršrutas Žygmantiškės – Valkininkai (4-5val), plukdome tik darbo dienomis

Gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų, labai vingiuota, šalto švaraus vandens upė. Mažai civilizuotas didžiausias Merkio intakas. Šalčia į Merkį įteka ties Valkininkų kaimų. Upės pavadinimas kilo ne tik dėl šaltesnio, nei daugelyje kitų upių vandens, bet ir dėl šaltinių gausos pakrantėse. 

Baidarių nuoma Dzūkijoje – Jūsų turiningam ir nuotykių kupinam laisvalaikiui!

Susisiekti dėl baidarių nuomos galite šiais tel. nr.: +370 682 68062+370 689 55185 ar el. paštu info@baidarink.lt