Baidarių maršrutai

Baidarių nuoma Dzūkijoje – Jūsų turiningam ir nuotykių kupinam laisvalaikiui!

Baidarės Ūla, baidarės Merkiu, baidarės Grūda ir kitomis Varėne bei Šalčia upėmis

tel. 8-682-68062

Nesame tie, kurie primygtinai siūlo keliauti nustatytais maršrutais. Plaukimo baidarėmis maršrutą parinksime pagal Jūsų norus, pageidavimus ir galimybes. Jūs pasirūpinkite gera nuotaika, o mes pasirūpinsime, kad Jūsų plaukimas baidarėmis ir laisvalaikis Dzūkijoje būtų kuo turiningesnis!

 • Pateikiama plaukimo baidarėmis laiko trukmė yra preliminari. Plaukimo laikas priklauso nuo irkluotojų įgudžių, sustojimų kiekio ir trukmės, vandens lygio upėje bei kitų veiksnių.  

Baidarės ŪLA

Ūlos krioklys rudnioje

Baidarės Ūla maršrutai (be leidimų):

Dubičiai-Kriokšlys

~ 4 val

~ 11 km

Kriokšlys- Rudnia

~ 4 val

~ 10 km

Rudnia- Kašėtos (išbandėm)

Kašėtos – Zervynos (išbandėm)

~ 3 val

~ 3 val

~ 10 km

10 km

 • baidarių nuoma galima įvairi – vienai ar dviems dienoms.

Baidarės Ūla maršrutai (tik su leidimais):

   
   

Zervynos- Trakiškiai (išbandėm)

~ 5 val

~ 15 km

Trakiškiai- Mardasavas (toliau Merkiu)- Puvočių stovyklavietė

~ 3 val

~ 13 km

Mančiagirė- Trakiškiai (išbandėm)

~ 3 val

~ 9 km

 • maršrutus galima sudaryti įvairiai, vienai ar keletai dienų. Rekomenduojame pasirinkti vieną iš gražiausių trasų plaukimui baidarėmis Dzūkijoje, Ūlos upe keletai dienų, derinant maršrutus, taip, kad leidimą pirkt reikėtų tik vienai dienai.

Vaizdingoji upė – Ūla – Dzūkijos perlas, Nacionalinio parko pasididžiavimas. Plaukimas baidarėmis Ūlos upe nustebins kiekvieną irkluotoją – čia gausu vaizdingų skardžių, nuvirtusių medžių bei upės vingių. Aktyvus ir turiningas laisvalaikis plaukant baidarėmis šia upe garantuotas!

Ūlos pradžia Gudijoje. Aukštupyje ji vadinama Pravaža, toliau Pelesa. Plaukimą galima pradėti Dubičių kaime, apie 56 km. nuo Ūlos žiočių. Pradžioje upės vaga reguliuota, plaukimas plačiomis pievomis kiek monotoniškas, tačiau jau už 5 km. kraštovaizdis keičiasi, prasideda Ūlos kraštovaizdžio draustinis. Upėje daug nuvirtusių medžių, krantuose – vaizdingi skardžiai. Tarp Krokšlio ir Rudnios upių, Ūla prateka Ūlos ežerą, įplaukus į ežerą nėra taip paprasta rasti „išėjimą” iš ežero. Rudnioje upę stabdo senojo malūno ir buvusios rūdos liejyklos užtvanka. Už Zervynų upė veržiasi per supustytą kopų ruožą. Plaukiant link Žiūrų, kairiajame krante atsiveria. Kiek žemiau Paūlių kaimo Ūla įteka į Merkio upę. Praplaukus Kašėtų kaimo medinį tiltą, už 3 km., dešinėje upės pusėje – Pauosupės stovyklavietė, kiek žemiau Ūla įteka į Dzūkijos Nacionalinio parko teritoriją. Nuo čia plaukimas baidare galimas tik su leidimais, o stovyklauti – tik specialiai įrengtose vietose.

Baidarės MERKIU

Baidarių maršrutai Merkio aukštupyje:

     

Dargužiai- Valkininkai

~ 4 val

~ 9 km

Dargužiai- Senoji Varėna (išbandėm)

~ 2-3 dienos

~ 53 km

 • Baidarių nuoma galima nuo keletos valandų iki dviejų, trijų ar dar daugiau dienų. 

Baidarių maršrutai „ramiajame” Merkyje:

 • Mėgstantiems ramų plaukimą baidarėmis siūlome rinktis Merkį nuo Senosios Varėnos iki Merkinės (2 dienos), arba rinktis atskiras atkarpas šiame maršrute.

Pamerkiai – Senoji Varėna

Senoji Varėna- Perloja (išbandėm)

~ 5 val

~ 3 val

~ 23 km

~ 13 km

Perloja- Puvočiai

~ 3 val

~ 14 km

 • ir t.t. iki Merkinės, (o toliau 🙂 nors ir iki Kauno HE 🙂 )

Merkys. Apie šią upę dažnų turistų galvose yra susiformavusi nuomonė – „…rami, plati, kartais net nuobodoka, nors ir vaizdinga…“  Tačiau siūlome pakeisti nuomonę ir išbandyti plaukimo baidarėmis maršrutus Merkio aukštupyje. Aukštupys skirtas norintiems smagiai ir sportiškai pašėlti bei pakovoti su plūduriuojančiais medžiais. Šiose trasose Merkys išties Jums pateiks staigmenų. Na ką gi – jei pasirinksite šiuos maršrutus Merkiu – pasirenkite kardinaliai pakeisti susidariusią nuomonę. O dviejų dienų maršrutas žavi tuo, kad Dargužiuose nušokus nuo tilto jau nuo pirmųjų metrų pasimato, kas Jūsų laukia! Vaga vingiuota, siaura ir su begale privirtusių medžių. Gausybės krūmų turistus pasitinka tiesiog upės viduryje, kur stovi jų sąjunginės užkardos su palinkusiais ir pargriuvusiais medžiais. Prižadam, jog švelniai pasibučiuosite ne su vienu iš jų – teks padirbėti ir rankomis, ir kojomis, ir galva. Tiesa, Jus greičiausiai perspės ant kranto pasirodantis vienas kitas vietinis žmogelis, jog tai dar tik uogytės, palyginus su tai, kas Jūsų laukia priešaky. Adrenalinas garantuotas! Ir brisite, ir kelsitės baidares per medžius – teks iš peties komandiškai pasidarbuoti.

Kai jau būsite gerokai nusikamavę – Merkys Jus supras, išplatės, nurims ir leis patogiai iriantis grožėtis įstabia gamta. Tiems, kas pasiruošę turistauti dvi dienas – bus proga susirasti stovyklavietę. Jų čia apstu – galima stoti tiesiog patinkančioje vietoje arba paruoštose stovyklavietėse, su pavėsinėmis ir kitais gamtos (ta gamta aišku patobulinta žmogaus) siūlomais patogumais. 

Prižadame, kad baidarės Dzūkijoje Merkio upe jus nustebins – čia atrasite nematytą Merkio upės kraštovaizdį, praleisite aktyvų ir nuotykių kupiną laisvalaikį. 

Baidarės GRŪDA

gruda

Baidarių maršrutai Grūda

Darželiai- Marcinkonys

~ 3-4 val

Marcinkonys-Kašėtos

~3 val arba ~5 val

(pasirinktinai, kurioje vietoje išlipimas)

Kašėtos-Puvočiai (priklauso nuo vandens lygio Grūdoje), toliau žygį galima tęsti Merkiu

~2-3 val.

Grūda. Tai lygumų upė, ramiai kilpuojanti ir neskubiai nešanti savo vandenis per Dainavos lygumą, Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Puvočiuose įteka į Merkio upę. Dėl smėlėto grunto ir augančių miškų, ši upė pasižymi vandens skaidrumu ir vėsumu. Kadangi ji daugiausia maitinama požeminių šaltinių, todėl ne kiekvieną žiemą užšąla. O ir dažną sausą vasarą ji išlieka gana vandeninga ir praplaukiama. Plaukdami baidarėmis Grūda grožėsitės jos kilpomis, kurios susisukusios lyg siūlai, grumsitės su į upę įvirtusiais medžiais ir net karščiausiomis dienomis jus gaivins ypatingai vėsus upės vanduo.

Plaukdami Grūda aptiksite daugybę užtvarų – medžių, vietinės reikšmės tiltelių, pasislėpusių įvairaus dydžio akmenų.  Upė puikiai tinka pavasariniams ar rudeniniams vienos dienos plaukimams. Taip pat tai gali būti dviejų ar trijų dienų žygio, pratęsiant plaukimą Merkiu, sudėtinė dalis. Plaukimas baidarėmis šia upe rekomenduojamas įvairaus amžiaus ir pasirengimo irkluotojams. 

Baidarių nuoma VARĖNĖ

varenes-tiltas

MARŠRUTAS Babriškės – Senoji Varėna 5 val. 17km

Varėnė. Upė vis dar „neatrasta“ turistų, todėl net ir baidarininkų piko metu nepapulsite į „kamštį”. Pakeliui gėrimasi keturiais skirtingais jos tipais. Pradėjus nuo Babriškių, ji siaura ir labai vingiuota, tačiau gana gili, vėliau vingiuodama teka pelkėtu slėniu. Tačiau laikas nuo laiko pievas pakeičia smėlėti skardžiai, kraštovaizdis primena „džiungles”. Priplaukus Varėnio ežerą, upė sekli, joje gausu išvartų ir kitokių kliūčių, – ir tuo ji panaši į Ūlą. Prieš Senąją Varėną ji užtvenkta ir todėl išsiplečia į platoką tvenkinį. Plaukdami baidarėmis Varėne atrasite Carinės Rusijos XIX a. statyto geležinkelio tilto likučius bei mažesnių, į praeitį nugrimzdusių, tiltelių akmeninius sutvirtinimus.

Baidarių nuoma ŠALČIA

Maršrutas Žygmantiškės – Valkininkai (4-5val), plukdome tik darbo dienomis

Gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų, labai vingiuota, šalto švaraus vandens upė. Mažai civilizuotas didžiausias Merkio intakas. Šalčia į Merkį įteka ties Valkininkų kaimų. Upės pavadinimas kilo ne tik dėl šaltesnio, nei daugelyje kitų upių vandens, bet ir dėl šaltinių gausos pakrantėse. 

Baidarių nuoma Dzūkijoje – Jūsų turiningam ir nuotykių kupinam laisvalaikiui!

Vasara „pažeria“ nemažai pramogų galimybių, iš kurių didžioji dauguma – gryname ore. Jei reikėtų rinkti pramogautojų mėgiamiausias veikas, baidarės neabejotinai atsidurtų kažkur sąrašo viršuje. Bet ar galime tuo stebėtis, kai savo šalyje turime tokį upių tinklą! Šiltuoju metų laiku kasdien į upes išplaukia daug baidarių, kurias irkluojantys poilsiautojai pasiruošę nuotykiams, geroms emocijoms, adrenalinui ir smagiam laikui.

Vienas iš aspektų, prisidedančių prie geriausios patirties, yra baidarių maršrutai, dovanojantys lietuviškos gamtos magiją, vandens ir žalumos duetą, iššūkius. Tad skirkite laiko – išgryninkite savo lūkesčius, pasidomėkite siūlomų maršrutų ypatumais ir išsirinkę idealiausią variantą leiskitės į vandens kelią baidare!

Baidarės – pramoga ir suaugusiems, ir vaikams

Gana dažnai sulaukiame klausimo, nuo kokio amžiaus galima plaukti baidarėmis. Atsakymas paprastas – ši pramoga ir tinka, ir bus labai smagi tiek mažiesiems žygeiviams, tiek ir suaugusiems, svarbu tik pasirinkti tinkamą maršrutą, atsižvelgiant į visų žygio dalyvių galimybes.

Plaukimas baidarėmis yra nuostabus laisvalaikis šeimoms, suvienijantis juos it vieną kumštį, suteikiantis daug juoko, leidžiantis kurti smagius prisiminimus, užfiksuoti daugybę kadrų ir mėgautis laiku drauge.

Žinoma, plaukimas baidarėmis puikiai tinka ir porų laisvalaikiui, draugų kompanijoms, įmonėms. Tiesa, tokia pramoga tarp įmonių labai sparčiai populiarėja, mat padeda gerokai sustiprinti darbuotojų tarpusavio ryšį, atsiskleisti kiekvienam iš jų ne darbo aplinkoje.

Kodėl verta rinktis baidares savo laisvalaikiui?

Manote, kad baidarės yra vien tik smagus laikas? Toli gražu ne, tačiau, žinoma, gero laiko plaukiant tikrai nestokosite.

Baidarės taip pat yra puiki treniruotė – įsitikinkite tuo patys. Irkluojant dirba kone viso kūno raumenys, tad nenustebkite, jei vakare jausite malonų raumenukų maudimą.

Plaukimas baidarėmis stiprina tarpusavio ryšį, gali suteikti sveikos konkurencijos, taip pat skatinti pagelbėti kitiems, dirbti komandoje, jei plaukiama dvivietėje baidarėje.

Ir būtina paminėti buvimo gryname ore, gamtoje naudą – ji mūsų sveikatai, gerai nuotaikai, energijai labai svarbi!

Baidarių maršrutai Dzūkijoje: pagal ką rinktis?

Maršruto pasirinkimas tikrai labai didele dalimi susijęs su tuo, kokią patirtį jūs turėsite, ar plaukimas atitiks lūkesčius. Visi turime skirtingus poreikius, todėl jei vieniems patinka labai sraunios ir daug kliūčių pateikiančios upės, tai kiti kaip tik gali norėti plaukti kuo ramiau ir mėgautis lėtu gyvenimu ant vandens. Tad pirmiausia ir identifikuokite, koks plaukimas kelia daugiausia simpatijų jums: ramus, intensyvus, o galbūt „aukso viduriukas“ Tuomet paanalizuokite kiekvieną siūloma maršrutą ir palyginę su savo poreikiais neabejotinai atrasite tą, kuris tiks idealiai. Pavyzdžiui, jei labiausiai vilioja tas minėtas „aukso viduriukas“, kai norite ir plaukti ramiai, ir vietomis aktyviau, puikiai tiks plaukimas Ūla, Merkiu. Pasyvesnio plaukimo norintiems verta pasirinkti Grūdos upę. O aktyvaus laisvalaikio entuziastų tikrai nenuvils Šalčia ir Varėnė.

Kas plauks? Ar plauks tik suaugusieji, ar ir vaikai, ar plauks pora, norinti daugiau romantikos, ar bičiulių kompanija, trokštanti kuo daugiau adrenalino, kliūčių ir gero laiko? Nuo to labai priklauso maršruto pasirinkimas. Pavyzdžiui, jei aktualūs baidarių maršrutai Dzūkijoje, tai šeimoms labai geras pasirinkimas bus plaukimas Ūla ar Merkiu.

Dar atsižvelkite į tai, kiek laiko norite plaukti. Ar tai bus kelios valandos, ar visa diena, o galbūt kelių dienų išvyka. Rinkdamiesi maršrutą kelioms dienoms, įvertinkite ir stovyklų pasiūlą ar jos atitinka jūsų poreikius.

Jei vis tik nežinote, kuris maršrutas Dzūkijos upėmis jums tiktų geriausiai, siūlome susisiekti su mūsų komanda – išsiaiškinsime jūsų poreikius, lūkesčius, galimybes ir į tai atsižvelgdami pasiūlysime tinkamiausią variantą.

Plaukimas su nakvyne

Plaukiantys baidarėmis ilgiau kaip vieną dieną turi apgalvoti ir nakvynės klausimą. Paprastai yra du pasirinkimai: maršrutą planuotis pagal savo poreikius ir nakvynės vietų stovyklose ar sodybose ieškotis savarankiškai; arba stovyklų paiešką palikti mums ir nuo savų pečių nusimesti absoliučiai visus rūpesčius. Kodėl pastarasis variantas ypač naudingas jums?

 •       Sutaupysite labai daug brangaus savo laiko! Iš pirmo žvilgsnio gal tai ir neatrodo daug laiko reikalaujanti veikla, tačiau siekiant prisitaikyti prie maršruto, atsižvelgiant į savo plaukimo galimybes ir kitus kriterijus, pasirinkti stovyklavietę gali tapti ir nemenku iššūkiu. Mūsų patirtis leis šį darbą atlikti operatyviau, o rezultatas džiugins.
 •       Jokių rūpesčių – pasakote mums savo poreikius, o mes atsižvelgdami į juos ir jūsų maršruto ypatumus pasiūlome tinkamiausią stovyklos variantą.
 •       Galite planuoti dviejų, trijų dienų ar dar ilgesnį žygį baidarėmis –sudėliosime optimaliausią plaukimo maršruto ir stovyklų variantą.

Plaukimas baidarėmis su stovyklavimu dar labiau praplečia patirčių spektrą. Jūs ne tik mėgausitės plaukimu, tačiau turėsite ir šaunų vakarą sodyboje ar stovyklavietėje. Pirtyje ar prie laužo galėsite dalintis dienos įspūdžiais, nuotraukomis, keistis patarimais ir planuoti kitos dienos plaukimą. Plaukimas su stovyklaviete puikiai tinka ir poroms, ir šeimoms su vaikais, taip pat bičiulių kompanijoms bei, žinoma, įmonių kolektyvams.

Tai gali būti planas savaitgaliui ar ilgesnėms mini atostogoms. Dar toks plaukimas gali būti šaunios šventės planas, pavyzdžiui, rinkitės plaukimą baidarėmis gimtadieniui, mergvakariui ar bernvakariui, mokyklos išleistuvėms, giminės susitikimui ir kt.

Beje, mes siūlome ir naktinį plaukimą baidare. Įsivaizduokite, kaip romantiška, magiška ir smagu skrosti upės vandenis po žvaigždėtu dangumi, kai vienas iš pagrindinių kelrodžių – mėnulis! Naktinio plaukimo paslaugą ypač dažnai renkasi tie entuziastai, kurie baidarėje jaučiasi it žuvis vandenyje ir trokšta naujų potyrių.

Kiek kainuoja baidarių nuoma?

Kainos kriterijus visada aktualus, todėl džiaugiamės siūlydami labai patrauklią kainodarą. Mūsų baidarių nuomos kaina visomis dienomis (išskyrus šeštadienį ir šventines dienas) yra nuo 20 eurų, kai užsakomos 4 ar daugiau baidarių. Šeštadieniais ir šventinėmis dienomis, kai užsakomos 4 ar daugiau baidarių, vienvietės kaina bus 20 eurų, o dvivietės – 30 eurų.

Svarbu: baidarių ir keleivių pervežimas į kainą neįskaičiuotas!

Taip pat reikėtų patikslinti, kad baidarių nuomos kaina priklauso nuo įvairių aspektų, pavyzdžiui, kokia baidarė nuomojama, kiek laiko bus plaukiama, kokiomis dienomis nuomojama ir kt. Tad norėdami kuo tiksliau sužinoti, kiek baidarių nuoma atsieis jums, susisiekite su mumis – aptarsime jūsų poreikius ir pasiūlysime patraukliausią kainos variantą.

Kiek trunka populiariausi baidarių maršrutai Dzūkijoje?

Kiekvienos upės ilgis, sraunumas, turimos kliūtys yra skirtingi, tad natūralu, kad plaukimo laikas skirsis. Todėl mes galime pateikti tik preliminarų plaukimo baidarėmis laiką, nes tikslus jis priklauso nuo paminėtų aspektų ir daugelio kitų, pavyzdžiui: plaukiamo atstumo, sustojimų skaičiaus ir trukmės, irkluotojų įgūdžių, upės sraunumo ir kt.

Ką reikia žinoti, jei ruošiatės savo pirmam žygiui baidarėmis?

Planuojantiems savo pirmąjį plaukimą baidarėmis neabejotinai kyla labai daug klausimų: nuo to, kaip apsaugoti savo daiktus, kiek daiktų galima pasiimti, iki to, kaip išlaviruoti baidarę, kaip neapvirsti ir pan. Toliau pateikiame kelis praktinius aspektus, kurie pradedantiesiems bus naudingi:

 •       Elektronikos prietaisus, pavyzdžiui, išmaniuosius telefonus, planšetes, fotoaparatus, kameras ir pan., sudėkite į vandeniui nepralaidžius maišelius ar kitas talpas ir sandariai uždarykite;
 •       Jei turite raktus, juos geriausia įsidėti į patikimai užsegamą, pavyzdžiui, užtrauktuku, kišenę arba pasikabinti ant kaklo ar riešo;
 •       Dėvėkite gelbėjimosi liemenę – ne tik tada, jei nemokate plaukti;
 •       Pasirūpinkite priemonėmis nuo saulės, galvos apdangalu ir priemonėmis nuo uodų, nes pastarųjų prie vandens tikrai apstu;
 •       Galite autis vandens batus, jei upė labiau akmenuota;
 •       Taip pat praversti gali ir žibintuvėlis, degtukai laužui, lietpaltis nuo lietaus;
 •       Imkite tik pačius būtiniausius daiktus – bagažo neturi būti daug. Viskas turėtų būti supakuota į maišelius ar kitas talpas, kurios yra tinkamos (klauskite baidarių nuomos atstovų);
 •       Nusiteikite, kad sušlapsite net ir tada, jei neplanuojate apvirsti – vanduo taškosi, tad išlikti sausu plaukiant baidarėmis sunkiai tikėtina;

Pasirinkau maršrutą: ką daryti toliau?

Visi gražiausi baidarių maršrutai Dzūkijoje žavūs, savotiški ir patiks žygeiviams. Kai išsirinkote, kuriuo norite plaukti, susisiekite su mumis telefonu ar e. paštu. Paprastai telefonu komunikacija būna operatyvesnė, kas ypač aktualu, jei pramogas suplanuojate ekspromtu.

Bendraudami e. laiškais ar telefonu aptarsime jūsų poreikius, lūkesius, atsakysime į visus jums kylančius klausimus ir priimsime jūsų nuomos užsakymą.

Beje, plaukti Dzūkijos upėmis kviečiami ne tik gyvenantys Varėnoje, Druskininkuose, Alytuje ar kitoje Dzūkijos vietovėje, bet ir šio regiono svečiai. Visada smagu, kai į mūsų kraštą atvilioja būtent ši pramoga – plaukimas baidarėmis nuostabiomis Dzūkijos upėmis.

Susisiekti dėl baidarių nuomos galite šiais tel. nr.: +370 682 68062+370 689 55185 ar el. paštu info@baidarink.lt