Ekstremalus plaukimas baidarėmis

Dėl ekstremalaus plaukimo baidarėmis kreiptis tel.: 8-682-680628-689-55185, e. paštu: info@baidarink.lt

Jei įprastas plaukimas baidarėmis jau daugybę kartų išbandytas ir norite aštresnių pojūčių, ekstremalus plaukimas baidarėmis yra būtent tai, ko jums reikia! Adrenalinas – garantuotas, įspūdžių, iššūkių ir įsimintino laiko bus per akis. Susisiekite su mūsų komanda ir leiskitės į iššūkių kupiną žygį vandeniu.

Kuo ekstremalus plaukimas baidarėmis skiriasi nuo paprasto plaukimo?

Tikriausiai nereikia daug pasakoti, kad ekstremalus plaukimas yra toks, kurio metu reikia daugiau jėgų, sumanumo valdant baidarę, šio plaukimo metu tikrai sušlapsite, gal ir apvirsite, tačiau bet kuriuo atveju su upe reikės daugiau ar mažiau grumtis. O štai paprastas plaukimas irgi pateikia vieną kitą iššūkį, tačiau jo metu adrenalino lygis smarkiai nešokteli.

Tiesa, daugeliui ekstremalus plaukimas baidarėmis asocijuojasi su srauniomis kalnų upėmis, kriokliais, didžiuliais vandens purslais ir pan. Nors mes tokių upių Lietuvoje ir neturime, bet ekstremalių pojūčių pasiūlyti vis tik irgi galime. Beje, ekstremalus plaukimas baidarėmis – tai ne vien greitis, tai ir kliūtys, kurias įveikiant reikia baidarę nešti, kelti, perstumti ar priimti kitus sprendimus, kad įveiktumėte itin sudėtingas maršruto vietas.

Tad jei norite daugiau adrenalino, sudėtingesnio plaukimo, greičio ir panašių pojūčių, ekstremalus plaukimas baidarėmis yra būtent jums.

Kokį maršrutą rinktis ekstremalams?

Besidomintiems ekstremaliu plaukimu siūlome maršrutą Grūda. Ši upė tikrai patenkins poreikius tų, kurie plaukimo metu nori pajusti gerą adrenalino dozę, išbandyti savo jėgas ir vietomis gana rimtai susigrumti su upe.

Siūlome ekstremalų plaukimą Grūda nuo Kašėtų k. iki Puvočių stovyklavietės. Plaukimas truks apie 5 valandas. Didelę įtaką turi vandens lygis upėje – jeigu jo stokojama, pavyzdžiui, nelietingą vasarą, tuomet plaukti šiuo maršrutu nesuteikiame galimybės.

Kalbant apie pačią upę, tai Grūda – lygumų upė, srovenanti savo kilpomis per Deinavos lygumą, vilnijanti Dzūkijos nacionalinio parko teritorija. Puvočiuose ji įteka į Merkį, todėl jei po ekstremalaus plaukimo dar norite žygį tęsti ramesniu maršrutu, nuo Puvočių galite plaukti Merkiu.

Nors plaukdami Grūda tikrai rasite laiko pasigrožėti įstabia ją supančia gamta, visgi reikės ir pasigalynėti su šios upės keliamais iššūkiais, pavyzdžiui, sraunumu, nuvirtusiais medžiais, žemesniais tilteliais, akmenimis, kurie ne visada yra gerai matomi, ir kt.

Ką reikia žinoti plaukiant ekstremaliu maršrutu?

Specifinių patarimų ekstremalams, greičiausiai, nėra, tačiau reikėtų vadovautis bendromis plaukimo rekomendacijomis ir labai svarbu nepasimesti ekstremaliose situacijose.

Baidarę irkluokite tolygiu tempu, neskubėkite, nes pavargsite ir galite neturėti pakankamai ištvermės tada, kai jos reikės daugiausia.

Plaukimui turėkite vandens batus ar kitą rekomenduojamą tinkamą avalynę, kad prireikus galėtumėte išlipti iš baidarės ir nejustumėte diskomforto tiek ant lygaus paviršiaus, tiek ant akmenuoto.

Plaukdami būtinai dėvėkite liemenę.

Ar galima ekstremaliu maršrutu plaukti su vaikais?

Ekstremalų plaukimą rekomenduotume su vyresnio amžiaus vaikais, kuriems plaukimas baidarėmis jau yra ne pirmas ir kurie baidarėje jaučiasi it žuvis vandenyje. Vis tik ekstremalus plaukimas baidare labiau orientuotas į suaugusius žygeivius.

Kaip užsisakyti baidares plaukimui?

Jei domina mūsų siūlomas ekstremalus plaukimas baidarėmis, susisiekite telefonu +370 682 68062 arba +370 689 55185, taip pat galite mums parašyti e. paštu info@baidarink.lt. Aptarsime esminę informaciją, atsakysime į jūsų klausimus, suteiksime informaciją apie maršrutą. Jei reikia, padėsime įvertinti jūsų galimybes plaukti ekstremaliu upės ruožu. O jei esate jau apsisprendę ir puikiai žinote, ko norite, pokalbio metu arba gavę jūsų laišką e. paštu rezervuosime pasirinktas baidares jūsų plaukimui.