Baidarės Ūla

Domina baidarės Ūla? Šaunus pasirinkimas. Jei ieškote maksimaliai vaizdingo maršruto, leiskitės į baidarių žygį Ūlos upe. Dzūkijos nacionalinio parko pasididžiavimu laikoma upė puikiai atskleis lietuviškos gamtos grožį o plaukiantiems baidare leis pajusti plačią pojūčių paletę: nuo žavėjimosi gamta, ramybės iki adrenalino ir jaudulio.

Baidarių nuoma Ūla – leiskitės į pažintį su Ūla ir jos apylinkėmis.

Į ką atsižvelgti, renkantis maršrutą plaukimui baidarėmis?

Renkantis, kokiu maršrutu plaukti, labai svarbu įvertinti savo fizines galimybes ir turimą laiką. Turėkite omenyje, kad irkluotojų pajėgumas, sustojimų dažnis prisideda prie bendros plaukimo trukmės. Taip pat ir gamta kartais mėgsta iškrėsti pokštų, pavyzdžiui, kelią gali pastoti didesni akmenys ar užvirtę medžiai.

Taip pat labai svarbu, ar plaukiate su vaikais, ar be jų. Ir kokio plaukimo labiau norite: ramesnio, itin aktyvaus, o galbūt „mikso“.

Baidarės Ūla: kuo išsiskiria plaukimas Ūlos upe?

Plaukiant keičiasi kraštovaizdis, dovanodamas gražiausius vaizdus akims: nuo Gudų girios, žaliuojančių skardžių iki jaukumu ir ramybe alsuojančių senųjų Dzūkijos kaimelių, menančių gilią istoriją ir šiandien žvelgiančių į pro šalį vis praplaukiančius baidarininkus. Tad jei domina gražiausi maršrutai baidarėms, Ūla tikrai nenuvils.

Upės tėkmė gana srauni, tad baidarės Ūla skrodžia labai smagiai. Pati upė nestokoja vingių, o ir nuvirtusių medžių gali pasitaikyti, tad vairuoti baidarę bus ne tik malonus, bet ir smagus, adrenalino dovanosiantis iššūkis. Negana to, dėl tėkmės ir posūkių, didelio skaičiaus išvirtusių medžių Ūla gali tapti tikru kliūčių ruožu, kuris dovanos daug įspūdžių ne tik pradedantiesiems baidarininkams, bet ir jau gerokai patyrusiems.

Ūla turtinga šaltinių, dėl ko upės vanduo gana vėsus. Viena vertis, regis, įkristi tikrai nesinorėtų, tačiau kita vertus, vėsus upės vanduo bus tikrų tikriausia atgaiva plaukiant karštą vasaros dieną.

Svarbu: plaukiant Ūla gali tekti įsigyti leidimą, kuris kainuos papildomai. Leidimas reikalingas, nes Ūla teka palei Dzūkijos nacionalinį parką. Galite rinktis ruožus, kuriuose leidimas nereikalingas, o jei plaukiate daugiau dienų, pasidėliokite žygį baidarėmis taip, kad leidimas būtų reikalingas tik vienai dienai.

Kokie galimi maršrutai Ūla?

Baidarės Ūla gali plaukti įvairaus atstumo atkarpas. Galite rinktis tik atkarpas, kurioms nereikia leidimų.

Maršrutai Ūla, kuriems nereikės leidimų:

·       Nuo Dubičių iki Kriokšlio – apie 11 km;

·       Nuo Kriokšlio iki Rudnios – apie 10 km;

·       Nuo Rudnios iki Kašėtos – apie 10 km;

·       Ir dar vienas tokio paties atstumo maršrutas – nuo Kašėtos iki Zervynos.

Maršrutai Ūla, kuriems bus reikalingas leidimas:

·       Nuo Zervynos iki Trakiškių – apie 15 km;

·       Nuo Trakiškių iki Mardasavo (toliau Merkiu), o tada iki Puvočių stovyklavietės – apie 13 km;

·       Trumpas, maždaug 9 km, maršrutas nuo Mančiagirės iki Trakiškių.

Ką pasiimti plaukimui upe?

Baidarių nuoma Ūla – ne  vienintelis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti. Kiekvienas besileidžiantis į šį nuotykį turi žinoti, kokie daiktai jam tikrai pravers. Tad pasiimkite apsaugą nuo saulės ir nuo uodų, galvos apdangalą, būtinus vaistus, degtukus, vandens bei užkandžių, peilį, turėkite GPS ar kompasą, praversti gali ir žibintuvėlis, vandens batai, apsauga nuo lietaus, sausas drabužių komplektas.

Baidarių nuoma Ūla: kiek kainuoja?

Natūralu, kad domina baidarių nuoma Ūla, tiksliau – kaina. Šeštadieniais ir šventinėmis dienomis, kai užsakomos 4 ar daugiau baidarių, vienvietė kainuos 20 eurų, o dvivietė – 30 eurų. Visomis kitomis dienomis baidarės Ūla kainuos vos nuo 20 eurų.

Dėl baidarių Ūla kreiptis tel.: 8-682-680628-689-55185, e. paštu: info@baidarink.lt