Lankytini objektai

baidarių rezervacija – 8-682-68062, info@baidarink.lt

Kviečiame aplankyti lankomiausius objektus Dzūkijoje- Čepkelių raistą, Liškiavą, Merkinės piramidę, Merkinės apžvalgos bokštą.

ČEPKELIŲ RAISTAS

Tai vienas iš unikaliausių ir lankomiausių Dzūkijos objektų, tačiau lankytojų mažai “nuvaikščiotas”, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas. Didžiausius plotus užima kimininė aukštapelkė, apaugusi retomis keružėmis pušaitėmis. Rytinėje pelkės dalyje susitelkę daugiau kaip 20 ežerėlių. Pietinėje dalyje aukštapelkė pamažu pereina į žemapelkes, čia plyti viksvynai, nendrynai ir karklynai. Vakariniame rezervato pakraštyje šlapiuose juodalksnynuose ir viksvynuose prasideda Musteikos upelis. Apie jį susitelkę eglynai ir mišrūs, užmirkę miškai. Didesnė rezervato miškų dalis – tai sausi kerpšiliai ir brukniašiliai, augantys ant pelkynus supančių kopų. Rezervatas pasižymi išskirtine buveinių ir rūšių įvairove, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių gausa.

LIŠKIAVA

Liškiavos kaimas įsikūrė XV a., šio amžiaus antroje pusėje įkurtas Liškiavos dvaras, pastatyta bažnyčia. 1629 m. Liškiavos valdytojas Mikalojus Pranskevičius-Radziminskis pastatydino Liškiavos dvaro rūmus.

XVII a. pabaigoje – XVIII a. Liškiavą valdė domininkonai, kurie pastatydino mūrinę bažnyčią ir vienuolyno rūmus. Liškiavos bažnyčios rūsiuose yra įkurdintas muziejus, kuriame aplankysite puikiai išsilaikiusias, vienuolių stačiusių bažnyčią, mumijas. Pietvakariniame kaimo pakraštyje yra Liškiavos piliakalnis (Pilies kalnas), pietiniame – Liškiavos alkakalnis. Yra mitologijos paminklai Liškiavos akmuo su „jaučio pėda“ ir „Raganos akmuo“. Ant Liškiavos piliakalnio XIV a. pabaigoje ar XV a. pradžioje pradėta statyti mūrinė pilis, bet po kryžiuočių sutriuškinimo Žalgirio mūšyje statyba nebuvo tęsiama, nes pilis neteko gynybinės reikšmės.

MERKINĖS PIRAMIDĖ

Merkinės piramidė yra pastatyta Česukų kaime- ko gero lankomiausias Dzūkijos objektas. Česukai – kaimas Varėnos rajono vakarinėje dalyje, Dzūkijos nacionaliniame parke, Merkio krašovaizdžio draustinyje. Žinia apie ypatingas lankytojų patirtis bei čia sklindančią energiją ir vykstančius sveikatos stebuklus sklinda toli už Lietuvos ribų. Piramidė pastatyta 2003 m. Ji yra žinoma dėl savo tariamų energetinių galių, kaip teigiama, gydančių ligas, suteikiančių dvasinę pusiausvyrą, todėl yra gausiai lankoma. 2009 m. už lankytojų aukas pastatytas 12,5 m aukščio ir 22 m skersmens stiklinis kupolas bei 3 kryžiai (priešais piramidę).

MERKINĖS APŽVALGOS BOKŠTAS

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos rūpesčiu Merkinėje iškilo vienas aukščiausių ir šiuo metu lankomiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų, kurio viršutinė apžvalgos aikštelė įrengta 25 metrų aukštyje. Panašų vaizdą būtų galima pamatyti maždaug iš devynių aukštų namo. Iš bokšto Jūsų žvilgsniui atsiveria Nemuno kraštovaizdžio draustinis su, regis, amžinai tekančiu Nemunu, kuriame stūkso Pastraujo sala. Už upės slėnio tolyn į horizontą vilnijantys miškai primena, kad čia stūksojo Merkinės didžiagirė, kurioje medžiojo karaliai ir jų svečiai. Nuo bokšto gerai matyti ne tik dalis Merkinės senamiesčio, bet ir tiltas per Nemuną, 2014 m., atšventęs savo 100 metų jubiliejų. Įdomi istorinė detalė, kad tiltą Merkinėje per Nemuną 1812 m. buvo įsakęs pastatyti Prancūzijos imperatorius Napoleonas, nesėkmingo žygio į Rusiją metu, tačiau pastatė Rusijos imperijos kariuomenė 1914 m., ruošdamasi karui su Vokietija. Apie istorinius Merkinės ženklus, gamtines ir geografines kraštovaizdžio vertybes Parko darbuotojai prie bokšto ir pačiame bokšte įrengė informacinius stendus.

TAIGI,

prisikviepavote tyro Čepkelių raisto oro, nusipaveikslavote šalia Liškiavos bažnyčios rūsio mumijų, pameditavote Merkinės piramidėje, pasižvalgėte ir pasiūbavote Merkinės apžvalgos bokšte, bet esate dar pilni energijos? Jums suorganizuosime naktinį žygį baidarėmis. Vakaro vėsa ir upės vanduo Jus puikiai atgaivins po eskursijos Dzūkijos lankomiausiais Dzūkijos objektais. Pratęsite, Merkinės piramidėje pradėtą, meditavimą naktinės gamtos tyloje. Visiškoje tyloje ir tamsoje bus puiki proga prisiminti Liškiavos mumijas, dėl to ir dėl tyro Dzūkijos miškų oro turėsite suvaldyti ne tik galvos svaigulį, bet ir baidarę.

…jeigu negana, kviečiame plaukti baidare žiemą! Žiemą plaukti baidare ne ką mažesnis malonumas nei vasarą, o adrealino tikrai daugiau.